Aktualności
Nowoczesne filtry i układy zmiękczania wodny - doskonałe do wszelakich zastosowań 2018-10-13
Wprowadziliśmy do swojej oferty bardzo nowatorskie filtry, które można zastosować zarówno przy poborach wody z kranu jak i przy instalacji C.O. w nowym i starym budynku.  
GRUNDFOS MQ - wodna pompa 2014-09-24
Niskie ciśnienie wody? Jest na to rozwiązanie - wodna pompa, która umożliwi podniesienie ciśnienia wody w naszej instalacji domowej.
AQUACOMPLUS+ glikolowy gruntowy wymiennik ciepła 2014-09-15
Serwis
  • Strona główna
  • /
  • Aktualności
  • /
  • Coraz więcej osób decyduje się na bycie prosumentem. Jak to wygląda w praktyce? Jak zostać prosumentem?
Aktualności

Coraz więcej osób decyduje się na bycie prosumentem. Jak to wygląda w praktyce? Jak zostać prosumentem?

Data dodania: 2014-07-26

Prosument to termin określający wytwarzanie przez jednostkę energii elektrycznej na własne potrzeby, a jej nadwyżki odsprzedawanie do lokalnej sieci elektrycznej.

prosument
Aby samodzielnie wytwarzać i odsprzedawać energię elektryczną nie ma już obowiązku prowadzenia działalności gospodarczej. Ma to miejsce w wypadku instalacji, której moc nie przekracza 40KW.
W wypadku kiedy moc wytwarzana jest wyższa od wspomnianej,  zobowiązani już jesteśmy do zarejestrowania działalności gospodarczej oraz do uzyskania koncesji wraz z pozwoleniem na jej budowę. Po zakończeniu budowy elektrowni i oddaniu jej do użytku możemy rozpocząć procedurę związaną ze świadczeniem usług dystrybucji.

Wszelkie działania należy zacząć od zgłoszenia przyłączenia mikroinstalacji do lokalnej rejonu energetycznej (ze względu na lokalizację inwestycji). Zgłoszenie to musi zostać poprzedzone zamontowaniem odpowiednich układów zabezpieczających oraz układu pomiarowo-rozliczeniowego.


We wniosku o określenie warunków przyłączenia do sieci powinny znaleźć się informacje mówiące o danych identyfikacyjnych i teleadresowych osoby składającej wniosek, o tym jaki obiekt będzie przyłączony do sieci i jaka jest jego lokalizacja, dane o planowanej mocy przyłączeniowej i parametrach technicznych przyłączanego źródła, a także informacje niezbędne do zapewnienia spełnienia przez mikroinstalację wymagań technicznych i eksploatacyjnych.


Nie powinniśmy zrażać się ilością wymaganych dokumentów. Wykonawcy instalacji mikroelektrowni fotowoltaicznych udzielają pomocy przy dopełnianiu wszelkich formalności. Kluczowym elementem dla pozytywnego rozpatrzenia wniosku o przyłączenie do sieci jest szczegółowy opis parametrów technicznych instalacji z uwzględnieniem wytycznych dystrybutora energii" – radzi Mateusz Stram, specjalista ds. sprzedaży w firmie ROTERO.


Gdy otrzymamy już decyzję o warunkach przyłączenia, następuje podpisanie umowy o przyłączenie do sieci dystrybucyjnej. Jest ona podstawą do rozpoczęcia prac projektowych i budowlano-montażowych związanych z realizacją przyłączenia obiektu do sieci. Przyłączenie mikroinstalacji do elektroenergetycznej sieci dystrybucyjnej nie jest pobierana opłata. Wiele czynników ma wpływ na okres realizacji umowy o przyłączenie do sieci, zazwyczaj trwa to od kilku tygodni do kilku miesięcy.

Po zakończeniu realizacji prac budowlano-montażowych leżących po stronie przyłączanego podmiotu, zgłoszeniu przez niego gotowości oraz sprawdzeniu instalacji oraz układu – pomiarowo rozliczeniowego przez operatora energetycznego, następuje wydanie instrukcji współpracy. Po zawarciu wszelkich odpowiednich umów związanych ze świadczeniem usług dystrybucji – możemy zaczynać! Nasz system pobiera energię ze słońca, przetwarza ją w energię elektryczną, a my możemy wykorzystać ją na własny użytek, a także rozpocząć jej odsprzedaż do operatora energetycznego.



źródło: ROTERO
ul. Tarnogórska 97, 44-100 Gliwice
tel. 884-8888-13 (play)
e-mail. info@timmler.pl

wykonanie: kotonski.pl
Menu