Aktualności
Nowoczesne filtry i układy zmiękczania wodny - doskonałe do wszelakich zastosowań 2018-10-13
Wprowadziliśmy do swojej oferty bardzo nowatorskie filtry, które można zastosować zarówno przy poborach wody z kranu jak i przy instalacji C.O. w nowym i starym budynku.  
GRUNDFOS MQ - wodna pompa 2014-09-24
Niskie ciśnienie wody? Jest na to rozwiązanie - wodna pompa, która umożliwi podniesienie ciśnienia wody w naszej instalacji domowej.
AQUACOMPLUS+ glikolowy gruntowy wymiennik ciepła 2014-09-15
Newsletter
Zapytanie ofertowe Serwis
Aktualności

Wzrost sprzedaży pomp ciepła o 20%!

Data dodania: 2014-02-12

Badanie to zostało przeprowadzone przez Polską Organizację Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC). Wynik ten, to kolejny wzrost już z rzędu wzrost sprzedaży tego typu źródeł ciepła. Pozwala on uplasować nasz kraj na pierwszym miejscu w Europie!

W stosunku do krajów zachodnich jest to w dalszym ciągu rynek będący w początkowej fazie rozwoju, jednak perspektywy są bardzo obiecujące.
20-sto procentowy wzrost dotyczy porównania względem roku 2012. Wynik ten to w głównej mierze udział urządzeń korzystających z powietrza, jako dolnego źródła ciepła.

http://www.portpc.pl/image/wykres2.png

Zdaniem Prezesa Zarządu PORT PC Pawła Lachmana rok 2013 można uznać za udany. „Widać, że pompy ciepła znajdują coraz większe zastosowanie. Jest to również wynik wzrostu zaufania do technologii. W 2014 roku należy się spodziewać jeszcze większego wzrostu rynku urządzeń sięgającego ponad 30 %. Po tym jak w marcu 2013 Komisja Europejska w wydanej decyzji przedstawiła precyzyjne korzystne sposoby rozliczania energii ze źródeł odnawialnych dla pomp ciepła, będzie możliwe większe wsparcie finansowe tych urządzeń np. poprzez nowy program NFOŚiGW „Prosument”. Jestem przekonany, że rok 2014 będzie w technologii grzewczej przełomowym dla rozwoju rynku pomp ciepła w Polsce”- podsumowuje Paweł Lachman.

Po wprowadzeniu we wrześniu 2013 roku przez Komisję Europejską nowych rozporządzeń etykietowania urządzeń grzewczych, pompy ciepła jako jedne z najbardziej efektywnych energetycznie urządzeń otrzymają najwyższe klasy energetyczne (A+, A++, oraz w kolejnych latach A+++). Można się więc spodziewać w najbliższych latach w Polsce, znacznego wzrostu rynku pomp ciepła, szczególnie pomp ciepła typu powietrze/woda.

źródło: www.portpc.pl
ul. Tarnogórska 97, 44-100 Gliwice
tel. 884-8888-13 (play)
e-mail. info@timmler.pl

wykonanie: kotonski.pl
Menu