Aktualności
Nowoczesne filtry i układy zmiękczania wodny - doskonałe do wszelakich zastosowań 2018-10-13
Wprowadziliśmy do swojej oferty bardzo nowatorskie filtry, które można zastosować zarówno przy poborach wody z kranu jak i przy instalacji C.O. w nowym i starym budynku.  
GRUNDFOS MQ - wodna pompa 2014-09-24
Niskie ciśnienie wody? Jest na to rozwiązanie - wodna pompa, która umożliwi podniesienie ciśnienia wody w naszej instalacji domowej.
AQUACOMPLUS+ glikolowy gruntowy wymiennik ciepła 2014-09-15
Serwis
Oferta: Pompy ciepła

Pompa ciepła

Data dodania: 2012-08-01

będzie miała największą skuteczność energetyczną tylko w połączeniu z ogrzewaniem niskotemperaturowym takim jak ogrzewanie podłogowe i ścienne. Nowo budowany obiekt powinien posiadać świadectwo energetyczne, z którego można skorzystać przy doborze mocy pompy ciepła. Moc pompy ciepła dobiera się w oparciu o projektowe obciążenie cieplne budynku. Zapotrzebowanie na ciepło dla domu zależy od wielu czynników jak powierzchnia budynku, budowa ścian, ilość i rozmieszczenie otworów okiennych i drzwiowych, przeszklenia, izolacji ścian, izolacji poddasza i wiele innych.

Im mniejsze zapotrzebowanie na pokrycie strat ciepła tym instalacja z pompą ciepła będzie tańsza na etapie inwestycji i eksploatacji.

Przy projektowaniu systemów grzewczych z pompą ciepła mamy do wyboru kilka rozwiązań:

  • system monowalentny – pompa jest jedynym urządzeniem grzewczym;
  • system biwalentny alternatywny – w systemie pracują dwa urządzenia; po osiągnięciu określonej temperatury zewnętrznej pompa wyłącza się i włącza się drugie urządzenie np. kocioł gazowy lub olejowy;
  • system biwalentny równoległy – w systemie pracują dwa urządzenia; po osiągnięciu określonej temperatury zewnętrznej włącza się drugie urządzenie i od tej pory obydwa urządzenia pracują równocześnie.

SUWAK DOBORU POMPY CIEPŁA VIESSMANN


KALKULATOR DOBORU GRUNTOWEJ POMPY CIEPŁA VIESSMANN VITOCAL

źródło : akademia viessmann

ul. Tarnogórska 97, 44-100 Gliwice
tel. 884-8888-13 (play)
e-mail. info@timmler.pl

wykonanie: kotonski.pl
Menu