Aktualności
Nowoczesne filtry i układy zmiękczania wodny - doskonałe do wszelakich zastosowań 2018-10-13
Wprowadziliśmy do swojej oferty bardzo nowatorskie filtry, które można zastosować zarówno przy poborach wody z kranu jak i przy instalacji C.O. w nowym i starym budynku.  
GRUNDFOS MQ - wodna pompa 2014-09-24
Niskie ciśnienie wody? Jest na to rozwiązanie - wodna pompa, która umożliwi podniesienie ciśnienia wody w naszej instalacji domowej.
AQUACOMPLUS+ glikolowy gruntowy wymiennik ciepła 2014-09-15
Serwis
Oferta: Zmiękczanie wody

Zmiękczanie wody - czy potrzebne?

Data dodania: 2014-10-13

Od wielu lat mamy do czynienia z obecnością kamienia z wody wszędzie, gdzie tylko występuje punkt poboru wody. Każdy z nas wie jak on wygląda i jak potrafi utrudniać codzienne funkcjonowanie. Czy oprócz obniżenia estetyki są inne jego negatywne aspekty?Kamień w wodzie.
To nie przysłowie, a fakt!

Powyższy widok znany jest każdemu. Jak powstaje? Winne są związki wapnia i manganu, których obecność możemy zaobserwować w wodzie dostarczanej do naszych domów. To za ich skutkiem na wszelkich powierzchniach gdzie mają dostęp, powstaje z początku drobny osad. Z czasem narosty mogą całkowicie obniżyć sprawność grzałek (czajniki) lub zamknąć światło przepływu wody w instalacjach wodnych. Zmniejsza się wówczas wydajność urządzeń (woda w czajniku gotuje się dłużej, a instalacja ogrzewania działa mniej wydajnie generując większe koszty).
Drugim, może nawet bardziej poważnym aspektem jest nasze zdrowie! Powstały osad to doskonałe środowisko do powstawania i rozwoju wszelkiego rodzaju bakterii.


Wobec tak poważnych konsekwencji należy przeciwdziałać powstawaniu takich skutków działania związków wapnia i magnezu. Doskonałym rozwiązaniem są filtry firmy JUDO , do których zastosowań serdecznie Państwa zachęcamy

ul. Tarnogórska 97, 44-100 Gliwice
tel. 884-8888-13 (play)
e-mail. info@timmler.pl

wykonanie: kotonski.pl
Menu