Aktualności
Nowoczesne filtry i układy zmiękczania wodny - doskonałe do wszelakich zastosowań 2018-10-13
Wprowadziliśmy do swojej oferty bardzo nowatorskie filtry, które można zastosować zarówno przy poborach wody z kranu jak i przy instalacji C.O. w nowym i starym budynku.  
GRUNDFOS MQ - wodna pompa 2014-09-24
Niskie ciśnienie wody? Jest na to rozwiązanie - wodna pompa, która umożliwi podniesienie ciśnienia wody w naszej instalacji domowej.
AQUACOMPLUS+ glikolowy gruntowy wymiennik ciepła 2014-09-15
Serwis
Aktualności

Kompaktowe urządzenie hybrydowe z pompą ciepła - Vitocaldens 222-F

Data dodania: 2014-08-23

Kompaktowy system grzewczy, w którego obudowie zabudowano pompę ciepła, gazowy kocioł kondensacyjny i zasobnik ciepłej wody użytkowej (pojemność 130 L)

Kompaktowe urządzenie hybrydowe z pompą ciepła

W trakcie bieżącej pracy pompa ciepła pokrywa podstawowe zapotrzebowanie na energię wykorzystując w tym celu w dużym stopniu darmowe ciepło otoczenia. Jednostka zewnętrzna pobiera ciepło z powietrzna zewnętrznego i za pomocą sprężarki doprowadza je do temperatury zasilania dochodzącej do 55°C. Natomiast gazowy kocioł kondensacyjny włącza się zawsze wtedy, kiedy taka potrzeba będzie wynikać z ustawionego uprzednio trybu pracy instalacji grzewczej, np. zwiększy komfort przygotowania i korzystania z ciepłej wody użytkowej.

Urządzenie to może pracować w 3 zaprogramowanych trybach: ekonomicznym, ekologicznym lub komfortowym. Wymaga to wprowadzenia przez użytkownika niezbędnych danych, wówczas menedżer energii automatycznie określa, które z urządzeń będzie miało pierwszeństwo lub dla zapewnienia ekonomicznej pracy instalacji wybiera tryb pracy równoległej i następnie steruje nim zgodnie z aktualnymi potrzebami.

Dzięki zintegrowanemu, ładowanemu warstwowo zasobnikowi c.w.u. o pojemności 130 litrów pompa ciepła umożliwia w lecie wyjątkowo korzystne ekonomicznie przygotowywanie ciepłej wody. W przypadku wysokiego zapotrzebowania na c.w.u. opcjonalnie włącza się dodatkowo gazowy kocioł kondensacyjny.


Zdalne zarządzanie pracą urządzenia zająć może się moduł Vitotronic 200. Z jego pomocą możemy za pośrednictwem telefonu bądź tabletu monitorować i modyfikować parametry jego pracy.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem promocyjnym dotyczącym zdalnego zarządzania VITOTRONIC 200


Hybrydowa pompa ciepła Vitocaldens 222-F jest już przygotowana do wykorzystywania energii elektrycznej samodzielnie wytwarzanej w instalacji fotowoltaicznej. Rozwiązanie to obniża koszty eksploatacji elektrycznych komponentów centrali grzewczej.
Przegląd zalet:

 • Pompa ciepła z regulacją mocy za pomocą inwertera DC i elektronicznego zaworu dławiącego dla zapewnienia wysokiej efektywności przy niepełnym obciążeniu
 • Gazowy kocioł kondensacyjny z wymiennikiem ciepła Inox-Radial i modulowanym palnikiem cylindrycznym MatriX
 • Normowy stopień sprawności dochodzący do 98 % (Hs) / 109 % (Hj)
 • Ładowany warstwowo zasobnik c.w.u. o pojemności 130 litrów
 • Zakres mocy: do 10,9 kW przy A2/W35 (pompa ciepła), 19 kW (gazowy kocioł kondensacyjny)
 • Niskie koszty eksploatacji jednostki pompy ciepła dzięki wysokiej wartości współczynnika efektywności COP (coefficient of performance) i wysokiemu udziałowi pracy pompy ciepła w cyklu rocznym
 • Zintegrowane energooszczędne pompy o wysokiej wydajności
 • Wysokie bezpieczeństwo pracy dzięki dwóm źródłom wytwarzania energii (pompa ciepła i kocioł grzewczy)
 • Wysoki komfort przygotowania c.w.u. dzięki włączającemu się w szczytowym obciążeniu kotłowi kondensacyjnemu
 • Przygotowanie do SmartGrid i wykorzystywania własnego prądu z instalacji fotowoltaicznej
 • Zintegrowany menedżer energii określa automatycznie idealny rodzaj trybu pracy (ekonomiczny, ekologiczny i komfortowy)źródło: www.viessman.pl
ul. Tarnogórska 97, 44-100 Gliwice
tel. 884-8888-13 (play)
e-mail. info@timmler.pl

wykonanie: kotonski.pl
Menu