Aktualności
Nowoczesne filtry i układy zmiękczania wodny - doskonałe do wszelakich zastosowań 2018-10-13
Wprowadziliśmy do swojej oferty bardzo nowatorskie filtry, które można zastosować zarówno przy poborach wody z kranu jak i przy instalacji C.O. w nowym i starym budynku.  
GRUNDFOS MQ - wodna pompa 2014-09-24
Niskie ciśnienie wody? Jest na to rozwiązanie - wodna pompa, która umożliwi podniesienie ciśnienia wody w naszej instalacji domowej.
AQUACOMPLUS+ glikolowy gruntowy wymiennik ciepła 2014-09-15
Serwis
Aktualności

System wentylacji mieszkań z odzyskiem ciepła - Vitovent 300-C

Data dodania: 2014-08-21

Nowy system wentylacji mieszkań Vitovent 300-C firmy Viessmann stanowi rozwiązanie kontrolowanej wentylacji nawiewnej i wywiewnej przede wszystkim dla mieszkań w domach wielorodzinnych.

Po termomodernizacji budynku i ociepleniu ścian zewnętrznych domy stają się „szczelne” i dla utrzymania dobrego stanu substancji budowlanej wymagają wystarczającego przewietrzania. W innym wypadku zbyt wysoka wilgotność powietrza w pomieszczeniach grozi pojawieniem się zagrzybienia.

Vitovent 300-C

Konstrukcja systemu Vitovent 300-c, dzięki kompaktowej i płaskiej obudowie, umożliwia zamontowanie urządzenia w podwieszanym suficie np. przedpokoju, a stamtąd dystrybuować powietrze na pozostałe powierzechnie.
Wydajność urządzenia, sięgająca do 150 m³/h wystarcza do komfortowego przewietrzania powierzchni mieszkalnej od 65 do 90 m².
Zaletą tego proponowanego rozwiązania jest odzysk ciepła z usuwanego na zewnątrz domu powietrza. Daje to zyski przez cały rok!
Wbudowano automatyczny układ obejściowy na ciepłą porę roku. Chłodne świeże powietrze omija wtedy wymiennik ciepła i jest kierowane bezpośrednio do pomieszczeń, stwarzając efekt pasywnego chłodzenia.

System ten można także wykorzystać jako pomoc w oczyszczaniu powietrza z różnych rodzajów zanieczyszczeń (pyłki, kurz itp.). System filtrów ze skutecznym filtrem pyłkowym oczyszcza doprowadzane powietrze z alergenów i substancji szkodliwych i stwarza klimat pomieszczeń, łagodny także dla alergików.

Systemem tym można zarządzać za pomocą bezprzewodowego pilota zdalnego sterowania.

Przegląd zalet:

  • System wentylacji mieszkań o wydajności do - 150 m³/h
  • Wentylowana powierzchnia mieszalna do ok. 90 m²
  • Kompaktowa budowa do zabudowy pod stropem lub na ścianie - dealny dla małych domów lub mieszkań w domach wielorodzinnych
  • Wysoki stopień odzysku ciepła do 89 % redukuje straty ciepła w budynku
  • Ochrona substancji budowlanej i dobra jakość powietrza dzięki odpowiedniej liczbie wymian powietrza
  • Filtrowanie powietrza zewnętrznego
  • Stały przepływ objętościowy i regulacja zrównoważenia uniezależniają natężenie przepływu od ciśnienia statycznego, umożliwiając szybkie i łatwe wyregulowanie obu strumieni powietrza poprzez zdalne sterowanie
  • Zintegrowany moduł podgrzewania elektrycznego chroni przed zamarzaniem i umożliwia przez cały rok efektywny odzysk ciepła
  • Chłodzenie pasywne poprzez automatyczne obejście letnie
  • Wysoki komfort użytkowania dzięki bezprzewodowemu modułowi zdalnej obsługi


źródło: www.viessman.pl
ul. Tarnogórska 97, 44-100 Gliwice
tel. 884-8888-13 (play)
e-mail. info@timmler.pl

wykonanie: kotonski.pl
Menu